Members Elected for The 2012 - 2016 Term
 
District 1 Representative James Morris
District 2 Representative Roy Burrell
District 3 Representative Barbara Norton
District 4 Representative Patrick Williams
District 5 Representative Alan Seabaugh
District 6 Representative Thomas Carmody
District 7 Representative Richie Burford
District 8 Representative Jeff Thompson
District 9 Representative Henry Burns
District 10 Representative Gene Reynolds
District 11 Representative Patrick O. Jefferson
District 12 Representative Rob Shadoin
District 13 Representative Jim Fannin
District 14 Representative Jay Morris
District 15 Representative Frank Hoffman
District 16 Representative Katrina Jackson
District 17 Representative Marcus Hunter
District 18 Representative Major Thibaut
District 19 Representative Bubba Chaney
District 20 Representative Steven E. Pylant
District 21 Representative Andy Anders
District 22 Representative Terry Brown
District 23 Representative Kenny Cox
District 24 Representative Frank Howard
District 25 Representative Lance Harris
District 26 Representative Herbert B. Dixon
District 27 Representative Chris Hazel
District 28 Representative Robert Johnson
District 29 Representative Regina Barrow
District 30 Representative James Armes
District 31 Representative Nancy Landry
District 32 Representative Dorothy Sue Hill
District 33 Representative Mike Danahay
District 34 Representative A.B. Franklin
District 35 Representative Brett F. Geymann
District 36 Representative Chuck Kleckley
District 37 Representative Johnny Guinn
District 38 Representative H. Bernard LeBas
District 39 Representative Stephen Ortego
District 40 Representative Ledricka Johnson Thierry
District 41 Representative Mickey J. Guillory
District 42 Representative Jack Montoucet
District 43 Representative Stuart Bishop
District 44 Representative Vincent J. Pierre
District 45 Representative Joel Robideaux
District 46 Representative Mike Huval
District 47 Representative Bob Hensgens
District 48 Representative Taylor F. Barras
District 49 Representative Simone Champagne
District 50 Representative Sam Jones
District 51 Representative Joe Harrison
District 52 Representative Gordon E. Dove
District 53 Representative Lenar Whitney
District 54 Representative Jerry "Truck" Gisclair
District 55 Representative Jerome "Dee" Richard
District 56 Representative Gregory A. Miller
District 57 Representative Randal L. Gaines
District 58 Representative Ed Price
District 59 Representative Eddie J. Lambert
District 60 Representative Karen Gaudet St. Germain
District 61 Representative Alfred C. Williams
District 62 Representative Kenny Havard
District 63 Representative Dalton Honore
District 64 Representative Valarie Hodges
District 65 Representative Clif Richardson
District 66 Representative Hunter Greene
District 67 Representative Patricia Haynes Smith
District 68 Representative "Steve" Carter
District 69 Representative Erich Ponti
District 70 Representative Franklin J. Foil
District 71 Representative J. Rogers Pope
District 72 Representative John Bel Edwards
District 73 Representative Steve Pugh
District 74 Representative Scott Simon
District 75 Representative Harold L. Ritchie
District 76 Representative Kevin Pearson
District 77 Representative John M. Schroder
District 78 Representative Kirk Talbot
District 79 Representative Tony Ligi
District 80 Representative Joseph Lopinto
District 81 Representative Clay Schexnayder
District 82 Representative Cameron Henry
District 83 Representative Robert E. Billiot
District 84 Representative Patrick Connick
District 85 Representative Bryan Adams
District 86 Representative Chris Broadwater
District 87 Representative Girod Jackson, III
District 88 Representative John A. "Johnny" Berthelot
District 89 Representative Tim Burns
District 90 Representative Greg Cromer
District 91 Representative Walt Leger, III
District 92 Representative Thomas P. "Tom" Willmott
District 93 Representative Helena Moreno
District 94 Representative Nicholas J. "Nick" Lorusso
District 95 Representative Sherman Q. Mack
District 96 Representative Terry Landry
District 97 Representative Jared Brossett
District 98 Representative Neil Abramson
District 99 Representative Wesley T. Bishop
District 100 Representative Austin Badon
District 101 Representative Edward "Ted" James
District 102 Representative Jeff Arnold
District 103 Representative Ray Garofalo
District 104 Representative Paul Hollis
District 105 Representative Chris Leopold

   
Legislature    Senate    Governor

  |  (225) 342-6945  |  Facebook  |  Site Map  |  Accessibility  |  Privacy & Security  |  Box 94062  (900 North Third Street)  Baton Rouge, Louisiana  70804